Rahmet peygamberi Sitesi

Dünya İslam Birliği - Uluslararası Peygamberi Tanıtma ve Destekleme Komisyonu

Namaz

“Sana vahyedilen Kitab’dan oku ve namazı kıl. Hiç kuşkusuz namaz; edepsizlik ve kötülükten alıkoyar. Allah’ı anmak, kesinlikle en büyüğüdür. Allah bütün yaptıklarınızı bilir.” (Ankebût, 45)

“Namazı kılın, Zekâtı verin. Kendiniz için önceden yaptığınız her iyiliği Allah’ın katında bulacaksınız. Kuşkusuz Allah, yaptıklarınızı eksiksiz olarak görmektedir.” (Bakara, 110)

“Doğu da Allah’ındır Batı da. Nereye yönelseniz orada Allah’a durulacak bir yön vardır. Kuşkusuz Allah çok geniştir, her şeyi bilendir.” (Bakara, 115)

“Allah’ın kitabını okuyarak namaz kılan ve kendilerine verdiğimiz rızıktan Allah yolunda gizli ve açık hazırlayanlar, asla zarar ettirmeyecek bir alışveriş umabilirler.” (Fatır, 29)

 

Kovucular

Sürekli mal toplayıp onu saydıkça sayan ve malının kendisini sonsuz kılacağını sanıp insanları çekiştirmeyi ve kaş göz işaretleriyle eğlenmeyi alışkanlık edinen kimsenin vay haline!

Hayır! O Hutame’ye atılacaktır.

Hutame’nin ne olduğunu sen nereden bileceksin?

O, Allah’ın, yüreklere kadar yükselen tutuşturulmuş ateşidir.

Onlar, uzun direklere bağlanmış ve ateş o halde üzerlerine kapatılmıştır.” (Hümeze Sûresi)

 

 

Nefs

“Güneşe ve aydınlığına, güneşi izlediğinde aya, onu ortaya çıkarttığında gündüze, onu örttüğünde geceye, gökyüzüne ve onu yapana, yeryüzüne ve onu düzeltene, insana ve onu dengeleyene, iyilik ve kötülüğü ilham edene yemin ederim ki, nefsini kötülüklerden arındıran kurtuluşa ermiş, onu kötülüklerle örten de kaybetmiştir.

Semud halkı, azgınlığı yüzünden Allah’ın elçisini yalanladı. En kötüleri deveyi öldürmek için atıldığında, Allah’ın Resulu onlara, “Allah’ın devesine ve onun suyuna dokunmayın! ” dedi. Ama onlar, onu yalanladılar ve deveyi kestiler. Bunun üzerine Rableri günahları nedeniyle onlara büyük bir azap göndererek hepsini yerle bir etti. O, bunun sonucundan korkacak değildir.” (Şems Sûresi)

Kadınlar

“İnanan kadınlara da, gözlerini sakınıp namuslarını korumalarını ve zorunlu olarak görünen bölümleri dışında vücutlarını göstermemelerini söyle!

Örtülerini yanlarına sarkıtsınlar. Güzelliklerini; kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları, sahip oldukları cariyeler veya cinsel gücü olmayan hizmetçiler, ya da kadınların gizli yönlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler.

Gizledikleri süslerin anlaşılması için ayaklarını yere vurmasınlar.

Ey inananlar! Allah’a tevbe edin ki kurtulasınız.” (Nûr, 31)

 

bizi takip edin

Find Rahmet peygamberi Sitesi on TwitterFind Rahmet peygamberi Sitesi on FacebookFind Rahmet peygamberi Sitesi on YouTubeRahmet peygamberi Sitesi RSS feed